Zadanie dofinasowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
Edycja2RPOZ/2023/3919/PolskiLad
I. Zamawiający:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jakuba Apostoła w Konradowie
Konradowo 50, 67-400 Wschowa
NIP 925-18-12-993
REGON 040075248
tel. 602 404 430
e-mail: konradowo@diecezjazg.pl
Zaprasza do złożenia ofert cenowych na zadanie pn.
„Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane Kościoła
pw. bł. Szymona z Lipnicy w Starych Drzewcach”
SKM_C224e24083009490II. Opis przedmiotu zamówienia:
1. Zamawiający realizuje zadanie pn.: „Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane Kościoła pw. bł. Szymona z Lipnicy w Starych Drzewcach”, na które pozyskał od Gminy Szlichtyngowa dotację. W celu udzielenia Parafii dotacji, Gmina Szlichtyngowa uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu (Edycja2RPOZ/2023/3919/PolskiLad) – wstępna promesa.
2. Niniejsze zamówienie nie podlega przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych. Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jakuba Apostoła w Konradowie nie jest zamawiającym jak również zamawiającym subsydiowanym w rozumieniu art. 4 i art. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605) i tym samym przepisy ustawy PZP nie mają zastosowania.
3. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny,
w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków
o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
4. Zamówienie udzielane jest w trybie zapytania ofertowego.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia z zapytaniem dotyczącym dodatkowych informacji, dokumentów lub wyjaśnień w szczególności w związku z weryfikacją oświadczeń złożonych przez oferentów.
6. W uzasadnionych wypadkach, w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmodyfikować lub uzupełnić treść zaproszenia do składania ofert. Wszelkie informacje o zmianach będą publikowane w Internecie (Dział II, pkt 12 zapytania)
7. Niniejsze zaproszenie do składania ofert nie zobowiązuje Zamawiającego do zawarcia umowy.
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych ani ofert wariantowych.
9. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem bez zastrzeżeń treści niniejszego zapytania ofertowego.
10. Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyn.
12. Ogłoszenie zamieszczono na stronie internetowej
Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa: http://bip.szlichtvngowa.pl/
i stronie Parafii https.7/parafiakonradowo.wschowa24.pl/
13. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych w kościele pw. bł. Szymona z Lipnicy w Starych Drzewcach. Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków: Edycja2RPOZ/2023/3919/PolskiLad.
Zadanie zostało podzielone na 3 części:
Część I zamówienia – Prace interwencyjne w związku z zaciekającym dachem i nieodpowiednim orynnowaniem:
Zakres prac interwencyjnych obejmie naprawę przecieków dachu i rynien, wykonanie odprowadzenia wody od ścian kościoła:
a) Wyczyszczenie i wyrównanie górnego orynnowania dachu.
b) Wymiana rur spustowych na nowe.
c) Wymiana dolnych rynien.
d) Zabezpieczenie ścian przed dostawaniem się wody do wewnątrz.
e) Odprowadzenie deszczówki wraz z drenażem, podsypką z kamienia i żwiru.
f) Rozmontowanie i ułożenie części chodnika.
g) Zabezpieczenie belek stropowych na dzwonnicy – ewentualna wymiana.
Część II zamówienia – Fumigacja wnętrza kościoła:
W ramach zadania planuje się wykonanie fumigacji gazowej wnętrza kościoła, która ma doprowadzić do likwidacji aktywnych żerowisk owadów szkodników drewna. Efektem planowanych prac ma być zatrzymanie degradacji elementów drewnianych kościoła. Dezynsekcja polegać ma na całościowym, szczelnym zabezpieczeniu obiektu o wpuszczenie fumigantów (gazów trujących) mających na celu zlikwidowanie wszystkich żyjących szkodników drewna. Fumigacja metodą gazową zostanie przeprowadzona kompleksowo i obejmie elementy drewniane wnętrza kościoła.
Zakres prac obejmie:
a) Zabezpieczenie i uszczelnienie obiektu.
b) Oznaczenie obiektu.
c) Zagazowanie obiektu.
d) Poinformowanie straży pożarnej o możliwym zagrożeniu.
e) Rozgazowanie obiektu.
f) Pomiar po otwarciu i po rozgazowaniu kościoła – przed oddaniem go do użytku.
g) Prace porządkowe po zakończeniu fumigacji, przywracając porządek w obiekcie i wokół niego do stanu sprzed rozpoczęcia prac.
Część III zamówienia – Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich:
W ramach zadania planuje się:
a) Napisanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich.
b) Usunięcie zdegradowanych tynków.
c) Narzucenie zaprawy odsalającej.
d) Po odpowiednim czasie skucie zapraw odsalających.
e) Zagruntowanie tynków.
f) Wykonanie wypraw tynkarskich zgodnych z technologią i techniką wykonania oryginału.
g) Wymalowanie farbami krzemoorganicznymi lub o spoiwie wapiennym w odpowiedniej kolorystyce, po wykonaniu prób kolorystyki i akceptacji LWKZ z Zielonej Góry oraz malarskich.
Prace mają zatrzymać procesy niszczenia i poprawić stan zabytku oraz w przyszłości przywrócić pierwotny, historyczny wygląd kościoła, który został w ubiegłym wieku niekorzystnie przekształcony. Wszystkie prace prowadzone będą pod nadzorem LWKZ w Zielonej Górze. Zamawiający dopuszcza, w każdym aspekcie zamówienia, zastosowanie rozwiązań równoważnych lub lepszych od wskazanych pod warunkiem, że ich zastosowanie nie będzie prowadzić do pogorszenia parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych. Udowodnienie, że oferowane rozwiązanie jest równoważne lub lepsze od wymaganego, leży po stronie Oferenta.
Szczegółowy zakres prac oraz przyjęte rozwiązania techniczne konieczne do uwzględnienia w ramach projektu zostały przedstawione w następujących dokumentach stanowiących załącznik do niniejszego zapytania ofertowego tj.:
1) Konserwatorskie badania stratygraficzne wnętrza wraz ze związaną z nim stolarką kościoła filialnego pw. Bł. Szymona z Lipnicy w Starych Drzewcach, autorstwa mgr Marcina Pechacza.
Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędny sprzęt, narzędzia oraz materiały do wykonania zamówienia i jest ich wyłącznym gestorem.
UWAGA! Wszystkie prace musza być wykonane zgodnie z zaleceniami i obowiązkami nałożonymi przez LWKZ, o które należy wystąpić.
14. Przedmiot umowy powinien być wykonany zgodnie z:
a) decyzją Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – o którą należy wystąpić przed podjęciem prac,
b) pozwoleniem lub zgłoszeniem na budowę – o które należy wystąpić – jeśli będzie wymagane,
c) wnioskami i dokumentami przekazanymi przez Zamawiającego,
d) obowiązującymi przepisami prawa w tym w szczególności: ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840, ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 20218 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r. poz. 81),
e) aktualnym stanem wiedzy technicznej.
15. Pełna dokumentacja prac jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.
16. Prace muszą zostać wykonane zgodnie z wydanym pozwoleniem Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i określonymi w nim warunkami, obowiązkami oraz użytymi materiałami wysokiej jakości – jeśli zostaną wskazane przez LWKZ. Prace wymagają nadzoru oraz odbioru końcowego przez służby Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przed rozpoczęciem prac należy wysłać pismo informujące Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o planowanym terminie ich rozpoczęcia.
17. Złożenie oferty wiąże się ze zobowiązaniem do wykonania prac zgodnie ze wszelkimi odnośnymi przepisami prawa (prawo ochrony zabytków, w tym przepisy wykonawcze dotyczące BHP, zabezpieczenia miejsca wykonywania prac, zastosowania stosownych oznaczeń, itp.).
18. Zamawiający wymaga, aby oferent, w przypadku wyboru jego oferty, udzielił gwarancji umownej na wykonane prace na okres nie krótszy niż 5 lat.
19. Przedmiot zamówienia opisany został wg. następujących kodów CPV 92522100-6, CPV 92522100-7, CPV 45261210-9, CPV 45261000-4, CPV 45261320-3, CPV 45212350.
20. Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego.
21. Wypłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy przewidywana jest zgodnie z Regulaminem Programu Polski Ład i dlatego została podzielona na następujące transze:
a) pierwsza transza o wartości nie mniejszej niż 2% przyznanej dotacji,
b) druga transza za ukończone i odebrane przez Zamawiającego prace w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości dofinansowania zadania,
c) trzecia transza po zakończeniu realizacji Przedmiotu Umowy, w wysokości pomniejszonej o kwoty wypłacone we wcześniejszych transzach jednak nieprzekraczającej 50% wartości zadania.
22. Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia należnego Wykonawcy w częściach, na podstawie protokołów częściowego odbioru robót, sporządzonych zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym częściowego fakturowania zadania, zatwierdzonym przez Zamawiającego. Przy czym warunkiem zapłaty wynagrodzenia na podstawie faktur częściowych i faktury końcowej przez Zamawiającego należnego wynagrodzenia za odebrane prace jest przedstawienie dowodów zapłaty wymaganego wynagrodzenia podwykonawcom i dalszym podwykonawcom, biorącym udział w realizacji odebranych prac.
23. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić finansowanie inwestycji stanowiącej przedmiot niniejszej umowy, w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę, z jednoczesnym zastrzeżeniem, że zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia nastąpi w terminie nie dłuższym niż 35 (słownie: trzydzieści pięć) dni od dnia dokonania odbioru częściowego oraz końcowego przedmiotu umowy przez Zamawiającego.
24. Rozliczenie przedmiotu umowy zostanie dokonane fakturami częściowymi i fakturą końcową na podstawie załączonego protokołu odbioru robót częściowych i protokołu odbioru zatwierdzonego przez Zamawiającego.
25. Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z miejscem realizacji zadania celem sprawdzenia warunków realizacji przedmiotu zamówienia oraz uzyskania dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy. Wszystkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji Wykonawca winien uwzględnić w podanej cenie oferty.
26. Wykonawca związany jest ofertą 30 dni.
27. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
III. Termin realizacji przedmiotu zamówienia do 15.12.2025 r.
IV. Dokumenty, jakie Wykonawca powinien załączyć do oferty:
1. Zamawiający wymaga, aby każda oferta zawierała minimum następujące dokumenty:
1) wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz cenowo – ofertowy – według załączonego wzoru formularza ofertowego – załącznik nr L
2) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – załącznik nr 2.
3) oświadczenie o spełnieniu warunków – załącznik nr 3,
4) aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej potwierdzające dopuszczenie Wykonawcy do obrotu prawnego w zakresie objętym zamówieniem (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert),
5) parafowany na każdej stronie projekt postanowień umowy – załącznik nr 5,
6) wykaz prac i osób – załącznik nr 4 / Wykonawca:
a) przedstawi wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich miejsca wykonania, rodzaju wykonanych robót, daty zakończenia robót i zlecających, na rzecz których roboty te zostały wykonane – dotyczy części I zamówienia.
b) przedstawi referencje potwierdzające, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonał co najmniej 3 zabiegi fumigacji wraz z kontrolnymi pomiarami elektrochemicznymi, w tym na obiektach zabytkowych objętych ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków. Aby spełnić ten wymóg, prace na które Oferent powołuje się, muszą być ukończone w całości – dotyczy części II zamówienia.
c) przedstawi referencje potwierdzające, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonał co najmniej 5 zadań polegających na pracach konserwatorsko- restauratorskich obiektu zabytkowego wpisanego do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków o wartości nie mniejszej niż 100.000 zł brutto każda. – dotyczy części III zamówienia.
7) oświadczenie o dokonanej wizji lokalnej w miejscu realizacji zadania – załącznik nr 6,
8) klasyfikacja osób skierowanych do realizacji zadania:
a) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że w okresie co najmniej 3 ostatnich lat przeprowadził 5 prac budowlanych polegających na wymianie bądź naprawie pokrycia dachowego oraz prac towarzyszących – Dotyczy części I zamówienia.
b) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osobą posiadającą ważne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie zwalczania szkodników drewna oraz ważne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 08 maja 2023 (Dz. U. z 2022 r. poz. 824 ze zm.) – Dotyczy części II zamówienia.
c) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami lub osobami z odpowiednimi kwalifikacjami – wymagania zgodnie z art. 37a lub art. 37 h ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – Dotyczy części III zamówienia.
2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
V. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów.
Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy mogą przekazywać pisemnie, za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.
VI. Osoby po stronie Zamawiającego uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
1. Osoby uprawnione do kontaktowania się z Wykonawcami i udzielania wyjaśnień dotyczących postępowania:
– Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Jakuba Apostoła w Konradowie – Ks. Sławomir Kukla, tel. 602 404 430, konradowo@dieceziazg.pl
– Pani Anna Polaczek – Kierownik Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego, tel. (65) 549 23 57, email: anna.polaczek@szlichtvngowa.pl
– Pani Sylwia Prętka – Szulc – Inspektor ds. Planowani Przestrzennego, tel. (65) 549 24 31, email: sylwia.pretka-szulc@szlichtyngowa.pl
– Pani Tatiana Wasielewska – Inspektor ds. Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków zewnętrznych, tel. (65) 549 23 57,email:tatiana.wasielewska@szlichtyngowa.pl
2. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie istotnych warunków udzielenia zamówienia w godzinach pracy urzędu tj.: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
VII. Miejsce składania ofert, sposób składania oferty:
1. Ofertę cenową należy:
– złożyć listownie lub osobiście w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa, ul. Rynek
1, 67-407 Szlichtyngowa w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane Kościoła pw. bł. Szymona z Lipnicy w Starych Drzewcach” z dopiskiem: NIE OTWIERAĆ PRZED 28.08.2024 r.
w terminie do dnia 28.08. 2024 r.« do godz. 13:00
2. Osoba podpisująca ofertę musi być upoważniona do reprezentowania Oferenta.
3. Oferty niekompletne (tj. niezawierające wszystkich obowiązkowych elementów) lub złożone po wyznaczonym terminie nie będą brały udziału w postępowaniu. Zamawiający może, jednak nie ma obowiązku wezwania oferenta do uzupełnienia oferty o brakujące dokumenty.
4. Kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę / osoby składające ofertę.
5. Za termin złożenia oferty przyjmuje się termin dostarczenia oferty do Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa (w przypadku wysłania oferty listowanie decyduje data nadania listu poleconego), w tym godzinę dostarczenia.
VIII. Opis kryteriów oceny ofert, ich znaczenie i sposób oceny:
1. Kryteria oceny ofert:
Cena – 100 %
Sposób oceny ofert:
Cena określona przez oferenta zostanie ustalona na okres ważności umowy i nie będzie podlegała zmianom.
Należy podać zarówno cenę netto jak i brutto.
Cena = najniższa cena brutto.
2. Na załączonym formularzu cenowo – ofertowym, należy przedstawić cenę ofertową brutto za wykonanie / udzielenie przedmiotu zamówienia.
3. Wartość cenową należy podać w złotych polskich cyfrą – z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.
4. Cena powinna zawierać wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający może także przed upływem terminu składania ofert poprawiać oczywiste omyłki pisarskie lub inne omyłki niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.
6. Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą w złotych polskich.
7. W przypadku, kiedy Wykonawcy otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
8. Zamawiający dopuszcza możliwość negocjacji ceny z Wykonawcą, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, w przypadku, gdy zaproponowana cena przekroczy możliwości finansowe Zamawiającego.
9. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa: http://bip.szlichtyngowa.pl/ i stronie Parafii: https://parafiakonradowo.wschowa24.pl/
IX. Informacje o formalnościach:
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia o wyniku postępowania.
2. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania ofertą.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
4. Ewentualne spory w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, poddane zostaną mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
X. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE LI 19 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jakuba Apostoła w Konradowie, 67-400 Wschowa.
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
3) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
6) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
7) Posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
8) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
9) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
DO POBRANIA:
Zapytanie ofertowe.pdf;
Badania konserwatorskie St. Drzewce cz. 1.pdf;
Badania konserwatorskie St. Drzewce cz. 2.pdf;
Załączniki 1 – 4.docx;
Załącznik 5.pdf;
Załącznik 6.docx